Yeni Doğan Bebek Maması

Yeni Doğan Bebek Maması

0 191

Yeni Doğan Bebek Maması

 

Yeni Doğan Bebek Maması
Yeni Doğan Bebek Maması

Yeni doğan bebek maması, bebekleri için her zaman en iyisini isteyen ailelerin araştırdıkları ilk konudur. Bebeklerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacağını düşündükleri ürünleri tercih etmek isterler. Bu nedenle bu konu üzerinde kapsamlı bir şekilde araştırma yaparlar.

Yeni doğan bebeklerde anne sütünün oldukça önemli olduğu bilinmektedir. İlk altı ay bebeklerin anne sütü ile besleniyor olması, bebeklerin gelişimi için önemli olan özellikler arasında en başta yer almaktadır. Yeni doğan bebeklere verilen anne sütü yetersiz geldiği dönemlerde veya annenin herhangi bir nedenden dolayı sütünün kesilmesi durumunda bebeklerin beslenmesinde ek mama gibi yöntemler kullanılabilmektedir. Bebeklerinin anne sütüne en yakın besin değerinde olan takviye besinleri almasını isteyen ailelerin bu konu hakkında uzun soluklu bir araştırma yapmaları önerilmektedir.

Yeni Doğan Bebek Mamasının Özellikleri Nelerdir?

Yeni doğan bebek maması alırken bebeklerin ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması gerektiği bilinmelidir. Her yaş için çocukların gereksinimlerinin farklı olacağı ve bebeklere yeterli olup olmayacağı göz önünde bulundurularak tercih yapılması gerekmektedir.

Ailenin çocuğu için seçeceği mamanın bebeğinin gereksinimine uygun olması sağlanmalıdır. Ürünler tercih edilmeden önce içerikleri iyice kontrol edilmeli, içeriğinde koruyu maddelerin ve bebeklerin sağlığına zararlı olan maddelerin yer almadığı ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Bebeklerin mamalarında omega-3 ve omega-6 yer alması, bebeklerin gelişimi için önemli olan bu iki bileşenin mevcut olduğu ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Yeni Doğan Bebek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni doğan bebek maması alımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurun bebeğin ihtiyaçlarını tamamı ile karşılayacak ölçüde olmasıdır. Alının mamaların bebeğin yaşına uygun olması da oldukça önemlidir. Yeni doğan bebekler için üretilmiş olan ürünlerin anne sütü ile hemen hemen aynı içerikler ve aynı besin değerine sahip olması oldukça önemlidir.

Tercih edilecek olan mamaların öncelikle son kullanma tarihlerine bakılmış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra alınacak olan mamaların içerisinde bulundukları kutuların herhangi bir yerinde sızıntı olmamasına dikkat edilmelidir. Kutu kapaklarında sızıntı veya kırılma eğilme bulunan ürünler tercih edilmemelidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.