Sezeryandan Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

Sezeryandan Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

0 180

Sezeryandan Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

Sezeryandan ne zaman sonra korse takılır? Birçok kadın için oldukça önemli bir konudur. Korse vücudu şekillendirmek ve olduğundan çok daha ince zarif göstermek için kullanılmaktadır. Doğumdan sonra alınan kiloları bel kalça karın bölgesinde istenmeyen şekillerde sarkık bir görünüme sahip olmasını da korse ile engellemek mümkündür. Normal doğumda çok kısa süre içerisinde korse kullanımı yapılabilirken sezeryan sonrası korse kullanımı biraz daha zaman almaktadır. Normal doğumdan sonra 1-2 gün içerisinde korse kullanımına geçilse de sezeryan doğumda ameliyat işleminin gerçekleşmesi nedeniyle bu süre dikişlerin alınmasından sonra 3 haftanın geçmesidir. Aksi takdirde korsenin oluşturacağı baskının ve oluşturacağı havasızlık ameliyat bölgesi için enfeksiyon başta olmak üzere birçok riski oluşturabileceği bilinmektedir.

Sezeryan Sonrası Korse

Sezeryan sonrasında korseye güzel görünmenin yanı sıra vücudun güçlenmesi ve vücudun toparlanabilmesi gibi çeşitli egzersizlerinde güvenle yapılabilmesi için ihtiyaç vardır. Bu süreçte vitamin mineral ve protein bakımından zengin yiyeceklerin tüketilmesi ancak tüketim yapılırken de sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Sık sık ve az miktarda yemek tüketilmelidir. Sezeryan sonrası korse kullanımı konusundan hekiminize danışmanız gerekmektedir. Yine hekiminizin tavsiyesiyle doğumdan sonra iyileşme süreci tamamlandığında 6 haftaya kadar günün belli saatlerinde korse takılıp yapılacağı zaman çıkarılmalıdır. Çok fazla sürelerle kullanılan korse başta iç organlar olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerini zarara yol açabilir. Bu nedenle korse kullanımında da doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

Sezeryan Sonrası Korse Kullananlar

Sezeryandan Ne Zaman Sonra Korse Takılır?
Sezeryandan Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

Doğumdan sonra birçok kadın aldığı kilolardan şikayetçidir. Hamilelik sürecinde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme almanız gereken kilolardan çok daha fazlasını almanıza sebep olabilir. Normal doğum sonrası egzersizlere kısa bir süre içerisinde başlayabiliyor olsanız da sezeryanda durum öyle değildir. Sezeryan doğum sonrası en erken yürüyüşe başlayabilmek mümkündür. İlerleyen haftalarda vücudunuzun toparlanma durumuna göre küçük egzersizlerden başlayarak spor egzersizlerine yönelmek mümkündür. Ancak kısa süre içerisinde vücudunuzun eski halini alması mümkün değildir. Bu nedenle sezeryan sonrası korse kullanımı tavsiye edilmektedir. Vücudunuzun sarkmadan incelmesi ve istediğiniz gibi şekillenmesi amacıyla korse kullanımı yapılmaktadır. Ancak korse kullanımında doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.