Sezeryan Doğum Ücreti Ne Kadar?

Sezeryan Doğum Ücreti Ne Kadar?

0 146
Sezeryan Doğum Ücreti Ne Kadar?
Sezeryan Doğum Ücreti Ne Kadar?

Sezeryan doğum ücreti ne kadar? Bu sorunun cevabı hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir. Kimi hastanelerde doğum ücretleri600’den başlamakta kime hastanelerde ise sezeryan doğum 10000 lirayı bulabilmektedir. Burada gebelerin durumu da söz konusudur. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak hastanede doğum öncesinde ve doğum sonrasında kalabilme durumunuz bulunmaktadır. Sezeryan ameliyatına ek olarak yatış süresi üzerinde yatış hakkınızı da yine ücreti karşılığında aktarmanız mümkündür. Özel hastanelerde sezaryen doğuma ücret alınıyor olsa dahi sigortalı Bağ-Kurlu yahut sağlık sigortası yaptıranların devlet hastanesinde herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur. Devlet hastanelerinde yapılan tüm sezeryan işlemleri ve doğum işlemleri SGK tarafından finanse edilmektedir. Bu nedenle anne ve babaların elinden ekstra bir para çıkışı olmamaktadır. Doğumda sezeryan paket ücreti haricinde ekstra ücretlerinde değerlendirilmesi ve bu değerlendirmeleri hastanenin uzmanlık durumuna göre yapmak gerekmektedir.

Devlet Hastanesinde Sezeryan Doğum Ücreti

Sezeryan özel hastanelerde ücretli olmasına rağmen Devlet Hastanesi’nde sosyal güvencesi olan herkese ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Ancak devlette de sosyal güvencesi olmayanlar için belli miktarlarda para alınmaktadır. Devlet Hastanesi doğum ücreti olarak 450 TL talep etmektedir. Ancak günümüzde devlet hastanesine hala ödeme yapan neredeyse hiç yoktur. Çünkü çalışanların SGK kaydı bulunmakta çalışmayanlar ise SGK kaydı olmadığı için sağlık sigortası yatırmaları koşuluyla bütün sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Bu nedenle özellikle sigortası olmayan bireyler doğum öncesinde sağlık sigortası yaparak kendilerini güvence altına alabilmektedir.

Devlet Hastanesinde Sezeryan Doğum Yapanlar

Günümüzde özellikle Corona nedeniyle hastanelerde farklı branşlarda hastalar sevk edilmekte ve Corona hastaları belirli hastanelere kabul edilmektedir. Bu nedenle toplum arasında devlet hastanelerin kalabalık olduğuna dair yanlış bir izlenim oluşmaktadır. Doğum yapacaklar bu nedenle özel hastaneleri tercih etmektedir. Hem devlet hastanesinde hem de özel hastanelerde şartları hemen hemen aynıdır. Devlet Hastanesi doğum ücreti ödeme problemini olmadığından daha faydalı olacaktır. Genel bir araştırma yapıldığında Devlet Hastanesi’nde doğum yapanlar da hastaneden memnun olduklarını dile getirmektedir. Ancak burada hamilelik sürecinden beri iletişimde olduğunuz doktor doğum hastanesi seçmenizde etkili olacaktır. Bu nedenle tercih tamamen doğumu yapacak anneyle eşe kalmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.