Sezaryenden Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

Sezaryenden Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

0 203

Sezaryenden Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

 

Sezaryenden Ne Zaman Sonra Korse Takılır?
Sezaryenden Ne Zaman Sonra Korse Takılır?

Sezaryenden ne zaman sonra korse takılır sorusu anne adaylarının doğumdan sonra merak ettikleri bir sorudur. Doğumdan sonra merak edilen bir soru olmasının nedeni ise sezaryen doğum yapan anne adaylarının doğumdan sonra kalan fazlalıklarıdır. Normal doğum yalan anneler bu sorunla çok karşılamazlar ancak sezaryen doğum yapan annelerin çoğunda fazlalıklar kalır.

Doğumunu sezaryen ile gerçekleştiren kadınların hepsine fazlalıklar kalır. Bu fazlalıklar ise kadının vücudunda gire değişkenlik gösterir. Bazı kadınlarda karin ve kalça bölgesinde fazlalıklar kalırken bazı kadınlarda bel bölgesinde fazlalıklar kalır. Kalan bu fazlalıklar için ise tasarlanmış olan vücut şekillendirici korseler bulunur. Bu korseler sayesinde ise kadınlar eski formlarına kavuşma imkanı yakalayabilirler.

Sezaryensonrası korse kullanmak isteyen kadınların vücut şekillendirici korse tavsiye edilir ve bunun gani sıra fazlalıkları olan bölgelere göre de ayrılmış olan korseleri kullanmaları gereklidir.

Sezaryenden Sonra Takılan Korselerin Yararı Var Mıdır?

Sezaryenden ne zaman sonra korse takılır sorusunun cevabını yani sıra anne adayları bu korse takmanın etkisinin olup olmadığını da sormaktadırlar çünkü sezaryenden sonra kalan fazlalıklar anne adaylarını hem fiziki hem de psikolojik anlamada etkilemektedir.

Sezaryenden sonra kadının vücudunun eski haline dönmesinin ardından annelerin korse takılabileceği bilinir. Bu süre genellikle ise en az 2 3 haftayı bulmaktadır. Bu süreden sonra düzenli bir şekilde takılan korse sayesinde kadınlarınsezaryen sonrası fazlalıklarını kurtulabilecekleri söylenebilir.

Sezaryenden SonrasıTakılan Korselerde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Sezaryenden ne zaman korse takılır sorusu korse takılmalı bilinmesi gerekli olan durumların başında yer alır fakat bilinmedi gereken durumlar bununla sınırlı değildir. Diğer dikkat edilmesi gerekenler durumlar şu şekildedir;

  • Sezaryen sonra takılan korselerin öncelikle kişinin fazlalık bölgesine uygun olması gereklidir.
  • Takılan korselerin gece uyumadan önce mutlaka çıkarılması gereklidir.
  • Korse takacak kadınların doktor tavsiyesi almaları gereklidir.
  • Doğumdan sonra 6 hafta boyunca belirli günlerde korse takılması daha faydalı olacaktır.
  • Çok uzun süre korse takılması kan basıncını kötü yönde etkiler bu yüzden uzun süre korse takılmaması gereklidir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.