Hangi Mama Anne Sütüne En Yakın

Hangi Mama Anne Sütüne En Yakın

0 186

Hangi Mama Anne Sütüne En Yakın

Hangi Mama Anne Sütüne En Yakın
Hangi Mama Anne Sütüne En Yakın

Hangi mama anne sütüne en yakın araştırması yaparak bebeğiniz için en doğru kararı almayı bütün anneler ister. Dünyadaki en değerli varlıklarımızdan biri olan bebeklerimiz için anne sütünün besleyiciliği neden mahrum kaldıklarından dahi en doğru kararı alabilmek çok önemlidir. Anne sütünün az olduğu veya anne sütünün hiç olmadığı durumlarda anne sütüne yakın besinlerden faydalanmak gerekmektedir. Bu kapsamda anne sütüne en yakın mama araştırmasında bir kaç marka karşımıza çıkmaktadır. Bu markalardan önde gelenler Aptamilpronutraadvance,AptamilprosyneoAptamilconformil, Bebelac, Smaoptipro, Goat keçi sütü golden, evolvianutripro, umana bir, hipp organik formülü mama. Bestecilik ve kalite bakımından en iyi mama markaları olarak bu markalar karşımıza çıkmaktadır.

Bebekler En Çok Hangi Mamayı Sever

Bebeklerde mama seçimi ve beyin gelişimi için oldukça önemlidir. Anne sütüne en yakın mama anne sütünün sağlaması gereken mesajım mineral ve vitaminleri sağlamak konusunda etkilidir. Özellikle yeni bebeğin olmuş anne babalar veya çocukların ile ek gıdaya başlayacak anne-babalar genellikle mama seçiminde zorlanırlar. Normal şartlarda bebeğin 6. Ayından itibaren ek gıdaya başlanması gerekse de kimi zaman bu durum ilk aylardan gerekli olabilir. Bu gibi durumlarda bebeğin hem besleyici hem de seveceyi besinlerden tüketmesi önemlidir. Bu nedenle piyasada bulunan 3 farklı çeşitlerden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu mamalar yeni doğanlar için bebek maması, gazlı bebekler için özel mamalar, protein hidrolizatlı mamalardır. Genellikle bebeğin durumuna göre seçilmesi gereken bu mamalar anne sütüne yakın olduğu için bebek tarafından kolaylıkla kabul edilmektedir.

İyi Devam Sütü

Piyasada bulunan bebek mamalarından çocuğunuzun ayına uygun olan ve besleyicilik yönünden zengin mamaları tercih edebilirsiniz.  Anne sütüne en yakın mama araştırmasına sonuçlarına göre en üst sıralarda yer alan mamalardan bütçenize uyanı tercih edebilirsiniz. Ancak tek tek mamaların içerisindeki besinleri inceleyerek en besleyici olanı seçmeniz bebeğiniz için daha faydalı olacaktır. Bu sayede çocuğunuzun bağışıklık sisteminin inebilmesi kemik gelişiminin hızlandırılabilmesi gibi birçok fayda sağlanabilir. Doğru bebek maması tercihi için uzmanlardan da yardım alabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.