Hangi Gıdalar Anne Sütünü Arttırır

Hangi Gıdalar Anne Sütünü Arttırır

0 184

Hangi Gıdalar Anne Sütünü Arttırır

Hangi Gıdalar Anne Sütünü Arttırır
Hangi Gıdalar Anne Sütünü Arttırır

Hangi gıdalar anne sütünü arttırır konusu hemen hemen doğum yapacak ve doğum yapmış bütün annelerin araştırdığı bir konudur. Anne sütünü arttıran gıdalar kadar anne sütünün kalitesini arttıran gıdalar da önemlidir. En değerli varlığımız bebeğimiz için besleyici ve yeterli miktarda süt üretebilmek anneler için mutlu edici bir durumdur. Bu nedenle beslenme düzeni ve beslenme şekline önem vermek gerekmektedir. Doğum öncesinde başlayarak çeşitli konulara dikkat edilmelidir. Uzmanların da tavsiyelerine uyarak rahat bir doğum yapabilmeniz ve doğum sonrasında yeteri miktarda kaliteli süt ile çocuğunuzu besleyebilmeniz mümkündür. Yiyecekler kadar yanlış davranışlardan uzak durup vücudun dinlenmesini sağlamanız da yine anne sütünü arttırmanız için gereklidir.

Anne Sütünü Artıran Mucize Yiyecekler

Doğum yapan anneler vücut yapılarına göre ve beslenme tarzlarına göre çocuklarına aynı kalitede süt veremezler. Ancak anne sütünün kalitesini arttırmak ve anne sütü miktarını arttırmak doğru beslenme ve doğru davranışlar ile mümkündür. Öncelikle anne sütünü arttırmak için bol miktarda su tüketmek gerekmektedir. Sütün kalitesini artırmak için ise meyve suyu hoşaf, besleyici çorbalar tüketilmelidir. Aynı zamanda et ve süt ürünlerine bolca tüketmek gerekmektedir. Yine protein yönünden oldukça zengin ve besleyici olan badem, ceviz, fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi yiyeceklerden de tüketmek gerekmektedir. Besin değeri yüksek gıdaların sıvı ile tüketilmesi anne sütünün kalitesini arttırmak konusunda oldukça etkilidir.

Doğum Sonrası Süt Yapan Yiyecekler

Doğum sonrasında annenin çocuğunu sağlıklı beslenebilmesi için hem kaliteli hem de bol miktarda süt verebilmesi gerekmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için ise beslenme tarzını tamamı da değiştirerek doğru beslenme tarzını benimsemelidir. Anne sütünü arttıran gıdalar tercih edilmeli ve anne sütünü azaltan ve kalitesini düşüren gıdalardan uzak durulmalıdır. Anne sütünü arttıran yiyecekler;

  • Kırmızı et, tavuk eti, hindi eti balık eti ve benzeri besinler
  • Yoğurt, peynir, yumurta
  • Yeşil yapraklı sebzeler
  • Badem, ceviz, kuru üzüm ve benzeri kuruyemişler
  • Pekmez, doğal reçel, marmelat, bal ve benzeri kuvvetli gıdalar.
  • Kurutulmuş doğal meyveler ile yaş meyveler
  • Karnabahar ve brokoli ve benzeri yeşil yapraklı sebzeler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.