Hamileyken Hangi Pozisyonda İlişkiye Girilir?

Hamileyken Hangi Pozisyonda İlişkiye Girilir?

0 190

Hamileyken Hangi Pozisyonda İlişkiye Girilir?

 

Hamileyken Hangi Pozisyonda İlişkiye Girilir?
Hamileyken Hangi Pozisyonda İlişkiye Girilir?

Hamileyken ilişkiye girme pozisyonu özellikle anne adayı için önemlidir çünkü özelikle ilerili gebelik haftalarında annenin karnı büyüdüğü için annenin rahat edebileceği bir pozisyonun tercih edilmesi gereklidir. Aksi takdirde anne adayı durumdan rahatsız olacaktır ve ilişkiye girmekte zorlanacaktır.

İleriki dönemlerde anne adayının karnının büyümesinden dolayı annenin karnına basınç uygulamayacak pozisyonlar tercih edilmelidir. Bu yüzden de kadının üstte olduğu pozisyonların daha sağlıklı olduğu düşünülür. Bunun anne adayının karın bölgesine basınç uygulanmayacağı için bu pozisyonlar tercih edilebilmekledir.

Annenin karnına basınç uygulamayan pozisyonlar arasında köpek ve kaşık pozisyonu da bulunur. Bunun dışında kadının rahat ettiği diğer pozisyonlarda da kolaylıkla bir sıkıntı yaşanmadan ilişkiye girilebilir.

Hamilelik Sürecinde Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?

Hamileyken ilişkiye girme pozisyonu merak edilen durumlar arasındadır çünkü hamileliksüreci uzun sürmektedir ve partnerlerin ihtiyacı olan ilişkinin de karşılanması gereklidir. Bu yüzden de anne ve baba adaylarının bu dönemde bir uzmandan yardım almaları gereklidir.

Anne ve baba adaylarının gitmiş oldukları uzmandan gebeliğin sağlıklı olup olmadığını öğrenmeleri gereklidir. Doktordan onay alan partnerlerin ise ilişkiye girmelerine herhangi bir sakınca görülmemektedir. Aksine özellikle doğuma yakın dönemde görülen ilişki doğumu kolaylaştırdığı için anne ve baba adayına tavsiye edilmektedir.

Hamileliğin sürecinde kadının vücudunda birtakım değişiklikler olmaktadır. Bu değişiklikler doğumun ardından sonra genel olarak geçmektedir ancak bazı baba adayları bu değişimden dolayı anne adayının kötü yönde etkilenmesine neden olabilmektedir. Bu süreçte kadın çok hassas olduğu için kadına bu şekilde davranılması kadını olumsuz yönde etkileyecektir. Kadının olumsuz etkilenmesi bebeği de olumsuz yönde etkileyecektir.

Hamileyken İlişkinin Riskli Olduğu Durumlar

Hamileyken ilişkiye girme pozisyonu riskli olan durumlar arasında değildir ancak annenin daha önce düşük yapmış olması, kanamasının olması, tüp bebek yönteminin kullanılmış olması, erken doğum riskinin olması anne ve baba adaylarının cinsel ilişkiye girmesinin riskli olduğunu göstermektedir. Bu yüzden de anne ve baba adayının cinsel ilişkiye girmeden önce bir uzmana giderek hamilelik sürecinin sağlıklı olup olmadığının öğrenilmesi gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.