Hamileyken Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

Hamileyken Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

0 197

Hamileyken Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

Hamileyken Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?
Hamileyken Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

Hamileyken haftada kaç kez ilişkiye girilmeli? sorusu bebek bekleyen tüm anne ve baba adaylarının merak ettiği bir sorudur. Özellikle anne adayları bebeklerine karşı daha koruyucu içgüdüleri olduğu için bu soruya önem verirler.

Anne adaylarının bu konuda endişelenmesinin altında hamilelik döneminde ortaya filan fizyoloji ve psikolojik etmenler bulunur ancak özellikle anne adaylarının bu konuda endişelenmelerini gerektirecek bir durumun olmadığını bilmeleri gereklidir.

Anne ve baba adayları sağlıklı ilerleyen bir hamilelik süreçleri varsa cinsel ilişkiye girmekten korkmamalıdırlar çünkü normal ilerleyen hamilelik süreçlerinde doğuma son 4 hafta kala cinsel ilişkiye girmelerinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Cinsel ilişkiye girecek anne ve baba adayları hangi sıklıklarda girmeleri gerektiğini de sormaktadırlar. Bu anlamda ise cinsel ilişkiye girme sıklığının bazı nedenlere de bağlı olduğu söylenmektedir. Bu nedenlerin başında yaş bulunur. 25- 30 yaş arasında bulunan adayların haftada dört kez girecekleri cinsel ilişkinin herhangi bir sorun yaratmayacağı söylenir. 30- 35 yaş arasında bulunan anne ve baba adaylarının ise haftada üç kez cinsel ilişkiye girmelerine bir sakınca bulunmamıştır.

Cinsel İlişkiden Kaçınılması Gereken Durumlar

Hamileyken haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli? sorusunacevap verilirken öncelikle ilişkiye girilmemesigereken durumları ve sakıncalı bir hamilelik sürecinin olup olmamasının bilinmedi gereklidir çünkü verilen cevaplar ancak bu şekilde yararlı olacaktır. Bu anlamda ise öncellikle kişilerin daha önceki dönemlerde düşük öyküsünün olup olmasının bilinmedi gereklidir. Ayrıca erken doğum öyküsü de cinsel ilişkiye girilmede tehlike oluşturabilecek etmenlerden olduğu için erken doğum öyküsünün olup olmamasının bilinmedi gereklidir.

Erken doğum öyküsü ve düşük doğum öyküsü olan anne adaylarının ilk iki ay cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir. Bunun yanında vajinal kanama sorunu olan anne adaylarının da ilk 2 ay cinsel iliskiy3 girmemeleri tavsiye edilir.

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki Hayat Etkilenir Mi?

Hamileyken haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli?sorusu cinsel hayatın hamilelik döneminden etkilendiğine kanıt niteliğindedir. Bu dönemde bebeğe zarar gelmesi korkusundan dolayı hamile kadınların % 80’ninin cinsel ilişkisinin etkilendiği tespit edilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.