Hamilelik Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Hamilelik Ne Kadar Sürede Belli Olur?

0 173

Hamilelik Ne Kadar Sürede Belli Olur?

 

Hamilelik Ne Kadar Sürede Belli Olur?
Hamilelik Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Hamileliğin belli olma süresi anne adaylarında göre farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden de ilişkiye girildikten ne kadar sonra testin yapılmasının gerektiğine dair bilgiler bulunmamaktadır. Bu yüzden de anne adaylarının ilişki sonrasına kendilerine görmüş oldukları belirtilerin ardından hamilelik testini yapabilecekleri söylenilebilmektedir.

Gebe kalmış olmanın birçok farklı belirtisi vardır. Bu belirtilerden bazıları her kadında görülmez ancak bazıları da her kadında rastlanılması gerekli olan belirtilerdendir. Özellikle kusma ve bulantının olması her anne adayında olmadı gereken bir belirti olarak görülebilmektedir ancak kusma ve bulantı şikayeti her anne adayının rastlayabileceği bir hamilelik belirtisi değildir.

Adet döneminin geciktiğini fark eden anne adaylarının gebelik testi yaptırabilecekleri söylenmektedir. Bu belirtide önemli olan kısım partnerlerin düzenli bir cinsel ilişkinin olmasıdır. Aksi takdirde adet tarifini başka sebeplerden dolayı olabilmektedir ve kadınlar da bu sebeplere hakim olamadıkları için gebe olduklarını düşünebilmektedirler.

Hamilelik İdrarda Ne Zaman Belli Olur?

Hamileliğin belli olma süresi hakkında uzmanlar tarafından net bir cevap verilememektedir çünkü her kadının birbirinden farklı özellikleri vardır. Bu yüzden de öncelikle kadının partneri ile olan ilişkisini değerlendirmesi gereklidir. Yanı en son ne zaman ilişkiye girmiş olduğunubilmelidir. İlişkiye girilen tarih hem gebeliğin tespiti için önemlidir de gebelik haftasının belirlenmesinde kullanıldığı için kadınların ilişki tarihlerini ve son adet tarihlerini bilmeleri gereklidir.

Hamilelik testleri arasında buluna idare testinde kişinin doğru bir sonuç alabilmesi için ilişkiden en az 12 gün sonra testi yapması gereklidir. Kadının adet tarihleri düzensiz ise de adet tarihinden sonra 3 hafta beklenilmesi ardından test yapılmalıdır.

Hamilelik Testi Güvenilir Midir?

Hamileliğin belli olma süresi kişiden kişiye farklılık gösterdiği için kadınların yanlış zamanda testi yapmış olduklarından dolayı hamilelik testinin sonucu yanlış çıkabilmektedir. Bu yüzden de kadınların aşağıda verilen sebeplerden dolayı testlerinin negatif çıkabileceğini bilmeleri gereklidir;

  • Testin son kullanma süresinin geçmiş olması
  • Çok seyreltilmiş olan idrar ile testin yapılması
  • Testin erken yapılması
  • Sonucun kontrolü için gerekli olan süre kadar beklenmemesi
  • Yakın zamanda düşük olması
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.