Hamilelik Dışında Pozitif Test Sonuçları

Hamilelik Dışında Pozitif Test Sonuçları

0 389

Hamilelik Dışında Pozitif Test Sonuçları

 

Dış Gebelik Nedenli Pozitif Sonuçlar
Dış Gebelik Nedenli Pozitif Sonuçlar

Hamilelik dışında pozitif test sonuçları alınması çeşitli nedenler ile yaşanması muhtemel bir durumdur. Hamile olmasa dahi kan ya da idrar testi pozitif çıkan kişilerin olduğu bilinmektedir. Hamile olmamasına rağmen gebelik testinin pozitif çıkması testlere göre de farklı nedenler içeriyor olabilmektedir. Bireysel olarak idrar örneği ile yapılabilen testleri pozitif çıkması fakat kişinin hamile olmaması gibi durumlarda genellikle testlerin hatalı üretimi ya da farklı sebepler ile geçersiz sonuçlar vermesi yaşanması muhtemel durumlardır. Laboratuvar ortamında kan ya da idrar testi yapıldığında kişi hamile olmasa dahi testlerin sonucu pozitif çıkabilmektedir. Dış gebelik ya da hatalı testler gibi nedenlerden dolayı da testlerin pozitif çıkması olasıdır.

 

Hatalı Gebelik Testi Sonuçları

Hamilelik dışında pozitif test sonuçları almak bazı durumlarda yaşanması muhtemel bir haldir. Özellikle evde yapabilme olanağı olan, eczaneden temin edilebilen gebelik testlerinde hamilelik olmasa dahi pozitif sonuçların çıkması gibi yanlış sonuçların alınması çok sayıda kişinin yaşadığı bir durumdur. Testlerin hatalı ya da geçersiz olması durumunda gebelik şüphesi olan kişilerin kan testi gibi net sonuçlar alabilecekleri testler ile sonuçtan emin olmasında fayda vardır. Çok nadir de olsa kan testi gibi testlerde de yanılma ve hata payı her zaman vardır. Kan testlerinde de gebelik olmasa dahi pozitif sonuçların alınabilmesi muhtemeldir. Dış gebelik olarak tanımlanan gebelik çeşidini yaşayan kişilerde de gerçek bir hamilelik yaşanmıyor olsa da test sonuçları pozitif çıkabilir.

 

Dış Gebelik Nedenli Pozitif Sonuçlar

Hamilelik dışında pozitif test sonuçları alan kişilerin yaşadıkları psikoloji de oldukça karmaşıktır. Hamile olmayan ya da hamilelikten şüphe etmeyen kişilerde de test sonuçlarının pozitif çıkması çok sayıda kadının yaşadığı bir durumdur. Gerçek olmayan hamilelik olarak da değerlendirilen dış gebelik yaşanması durumunda da yapılan testler pozitif çıkabilmektedir. Yaşanan yalancı gebeliklerde doktor müdahalesi gerektiren işlemlerin uygulanması ihtiyacı da doğabilmektedir. Bu nedenle de güvenilir ve işin ehli olan bir doktora başvurmak ve nasıl bir yol izleneceğine dair doğru bilgilerin verilmesi adına son derece önemli bir konudur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.