Hamile Kalma Yöntemleri  

Hamile Kalma Yöntemleri  

0 332

Hamile Kalma Yöntemleri  

 

Hamile Kalma Yöntemleri  
Hamile Kalma Yöntemleri

Hamile kalma yöntemleri kişilerin farklı nedenlerden dolayı başvurmak istedikleri yöntemlerdir. Kişilerin gebe kalmak istedikleri süreden bir yıl sonrasına kadar gebe kalamamış olmaları normal kabul edilmektedir ancak bu süre bazı kişiler için oldukça fazladır. Bu yüzden de gebe kalmak için tavsiye edilen ve duydukları tüm yöntemleri denemek istemektedirler.

Bazı kişiler gebe kalmayı ısrarla ve hemen istemektedirler ve bu istekleri karşılanmadığı zamanda birtakım sorunlar ortaya çıkmaktadır. Yani kişiler istekleri olmadığı için depresyona girebilmektedirler ancak durumun bu şekilde ilerlemesi gebe kalmak üzerine olumlu etkisi olmayacağının yanı ısrar kişiyi de mutsuz ve huzursuz edecektir. Bu yüzden kişilerin sabırla bu süreci takip etmeleri tavsiye edilmektedir.

Kolay Hamile Kalmak Yöntemleri

Hamile kalma yöntemleri kişilerin hamile kalmayı istemeleri ve istediklerine ulaşmaları için oluşturulmuş olan yöntemlerdir. Bu yöntemler kişilerin hamile kalma şansını arttırmak için oluşturulmuştur. Yani bu yöntemleri kullanan kişilerin hemen hamile kalacaklarını düşünmeleri yanlıştır. Kişilerin bu yöntemleri uygulamaları tavsiye edilmektedir ancak bu yöntemlere rağmen hamile kalmayan kişilerin bir uzmandan yardım almaları tavsiye edilmektedir.

  • Adet döngüsünün takip edilmesi gereklidir.
  • Doğurganlık dönemi olarak adlandırılan yumurtlama döneminden beş gün önce ve beş gün sonraki dönemlerde cinsel ilişkiye girilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Kadınların yumurtlama tarihlerini kontrol etmeleri gereklidir.
  • Çok zayıf veya çok kilolu olmak yumurtlamayı bozacağı için ideal kiloda kalınması gerekmektedir.
  • Dengeli beslenme sperm ve yumurta kalitesini arttırdığı için hamile kalınması gerekmektedir.
  • Haftada 3 veya 4 gün egzersiz yapmanın hamile kalma üzerinde olumlu etikleri olduğu düşünülmektedir.
  • Sigara veya alkol sperm ve yumurta kalitesini olumsuz etkilediği için kullanılmaması gerekmektedir.
  • Hamile kalmak isteyen kişilerin folik asit kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Hamile Kalmak İsteyen Kişilerin Yapması Gerekenler

Hamile kalma yöntemleri kişilerin uygulamaları halinde yararlı olacağı düşünülen yöntemlerdir. Bu yöntemlerin dışında ise hamile kalmak isteyen kişilerin yapması tavsiye edilen durumlar vardır. Bunların başında ise çiftlerin bir ay boyunca her gün ilişkiye girmemesi gelmektedir. Çünkü bu durum sperm sayısını ve niteliğini düşürmektedir. Bunun yanında cinsel ilişki sonrasında sırt üstü yatılmasının da hamile kalma şansını arttırdığı düşünülmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.