Hamile Kalamıyorum

Hamile Kalamıyorum

0 228

Hamile Kalamıyorum

Hamile kalamıyorum diyen birçok kadının var olduğu bilinmektedir. Her kadının hayalinde var olan bir gerçek bulunur. Bu gerçek anneliktir. Anneliğin ne kadar güzel bir duygu olduğu her anne tarafından söylenmektedir. Kadınlar için en çok merak edilen bir duygudur.

Hamile Kalamıyorum
Hamile Kalamıyorum

Bu duygunun oluşabilmesi için öncelikle hamile kalabilmek gerekmektedir. Günümüzün yaşan tarzı sonucunda birçok kadının hamile kalamamaktan dolayı yakındıkları görülmektedir. Bütün bunlar dolayısıyla herkesin neden hamile kalamadığı hakkında bilgi edinmek istemeleri de gayet doğal karşılanmaktadır.

Kadınların en büyük sorunları arasında yer alan ve bazı sebepler dolayısıyla oluşan bu durumun önlenmesi ve basit yöntemler ile atlatılabilmesi gayet doğaldır.

Hamile Kalamamanın En Önemli Sebepleri

Hamile kalamıyorum diyen kadınların bu durumu kendileri için büyük bir sorun olarak görerek stres yaptıkları görülmüştür. Kadınların bu durumun sebeplerini ve bu durumu atlatmak için neler yapabileceklerinin bilmeleri gerekmektedir. Kadınların anne olabilmeleri için yapmamaları gereken ve bu gebeliği önleyen birçok etmen bulunmaktadır. bu etmenler şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Günlük hayatımızda yaygın şekilde kullanmakta olduğumuz telefon, tablet, bilgisayar, televizyon gibi teknolojik aletlerden yayılan radyasyon,
  • Faktörler arasında neredeyse en önemli olanı yaştır. Yaş ilerledikçe kadınlarda hamile kalma oranı en aza inmeye başlamaktadır.
  • Erkeklerde yaş ilerlemesi ile beraber testesteron üretiminin azalması,
  • Sigara, alkol, kafein gibi sağlığa zararlı olan ürünlerin kullanılması,
  • Obezite doğurganlık oranını düşürmektedir.

Risk Faktörlerinin Aza İndirmek İçin Neler Yapılabilir?

Hamile kalamıyorum diyen kişilerin yapabilecekleri birçok işlem bulunmaktadır. Bunların yapılması sayesinde kadınlar annelik duygusunu tadabilecektir. Gebeliğin en güzel günlerinin yaşayabilmek ve bu duyguyu tadabilmek her kadının hakkı olan bir durumdur. Bu nedenle uzak durmaları gereke birkaç unsurun bulunduğu bilinmektedir.

Kadınlarda hamile kalmak için en önemli zamanların 35 yaşın altında olan süreçler olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra yaşan tarzının değiştirilmesi gebelik oranını da artıracaktır. Kafein, sigara ve alkol gibi ürünlerden uzak durulması ve radyasyonlu bölgelerden de kaçınılması hamilelik oranlarını gittikçe artıran özellikler arasında yer alır. Beden kitle endeksinin normal seviyelerde tutulması da hamilelik oranlarının artıracak özellikler arasında yer alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.