Hamile Kadın ile İlişkiye Girmek Caiz Mi?

Hamile Kadın ile İlişkiye Girmek Caiz Mi?

0 200

Hamile Kadın ile İlişkiye Girmek Caiz Mi?

Hamile Kadın ile İlişkiye Girmek Caiz Mi?
Hamile Kadın ile İlişkiye Girmek Caiz Mi?

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek caiz mi gibi sorular birçok kişinin aklını karıştıran sorular arasında yer almaktadır. Ancak hem peygamber efendimizin hadislerin de hem de Kuran-ı Kerim de bunun ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.

İslam dini ise kesin hüküm bulunmayan bu tarz konularda insanların birbirleri ile danışarak doğru yolu bulması için öğüt vermiştir. Bu tarz mahremiyet olayları ise herkes yerine alanında uzman ve bu işin eğitimini görmüş kişiler ile yapılması hem annenin sağlığı için hem de bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için dikkat edilmesi gereken bir durum olmaktadır. Bu yüzden de gebelik takibini yapan doktor ile görüşmek ve konuşmak önemli olmaktadır.

Gebelikte Sağlık İçin İlişkiden Kaçınılması Gereken Durumlar Nelerdir?

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek caiz mi sorusunun caiz olarak cevabının alınabilmesi için kadının ve bebeğin hamilelik sürecinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacağının uzmanlar tarafından söylenmesi gerekmektedir. Eğer sağlığı riske atacak bir cinsel beraberlik olması durumunda cinsel ilişki caiz olmamaktadır.

Cinsel ilişkinin caiz olmadığı durumlar ise kadının riskli bir gebelik dönemi geçirmesi, vajinal kanamaların olması, erken doğum riskinin olması, erkeklerde genital enfeksiyonların olması veya eski doğumunun erken olması gibi durumlarda hamile kadınlar ile cinsel ilişki yaşanması caiz olmamaktadır. Çünkü kadının ve bebeğin sağlığı riske atılmaktadır.

Gebelikte Korunma Yöntemleri Nelerdir?

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek caiz mi sorusu açıklandıktan sonra ise ilişkiye girerken korunma yöntemlerinin de bilinmesi gerekmektedir. Çünkü bu yöntemler ile gebelik esnasında dışarıdan gelebilecek enfeksiyon gibi riskler önlenebilmektedir. Kadınlarda birçok korunma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler ise kadın kondomları, spiraller, haplar, iğneler, rahim içi araçlar ve sperm yok ediciler gibi. Erkeklerde ise kondom veya ameliyatlar ile bu risk önlenebilmektedir.

Cinsel ilişki esnasında kadın ağrı veya acı çekebilmektedir. Bunun sebebi ise hamile kalınması ile kadınların rahim ağzının genişlemesi ve bundan dolayı tam bir cinsel ilişki halinin ortaya çıkmamasından kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda ise hamile kadınların eşlerinin daha nazik ve daha sakin bir şekilde davranmaları gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.