Doğumdan Sonra Kilo Verme

Doğumdan Sonra Kilo Verme

0 122

Doğumdan Sonra Kilo Verme

Doğumdan sonra kilo verme her annenin istediği durumlardan birisidir. Sağlıklı bir şekilde eski formuna dönmek isteyen anneler bunun için yöntemler aramaktadır. Hızlı bir şekilde kilo vermek için ise çok fazla yol bulunur. Şok diyetler ve zayıflama çayları uzmanların tavsiye etmediği yöntemlerin başında gelmektedir. Bu süreçte bebeği emzirmekte olan annelerin sütün kalitesi açısından yediklerine dikkat etmesi gereklidir. Özellikle ünlülerin çok hızlı şekilde kilo verdiği görülmektedir ve diyetisyenlerden yardım aldıkları unutulmamalıdır. En sağlıklı kilo verme yöntemi için diyetisyenler ile görüşerek kişiye özel beslenme programı hazırlanması tavsiye edilmektedir.

Sezaryen Doğumdan Sonra Kilo Verme

Doğum sonrası anneler yaklaşık olarak 4 veya 6 kilo vermektedirler. Doğumdan sonra kilo verme konusunda spor yapmayı tercih etmek daha sağlıklı bir yöntemdir. Bu sebeple annelere spor yaparak kilo vermeleri tavsiye edilmektedir. Unutulmaması gereken konu sezaryen doğum sonrası toparlanma sürecinin daha uzun sürmesidir. Anneler mutlaka doktora danışarak spora başlamalıdır. Başlangıç için yaklaşık olarak 10 veya 15 dakikalık egzersizler önerilmektedir. Pilates egzersizleri doğru şekilde yapılarak herhangi bir sakatlık meydana gelmeden uygulanmalıdır. Daha sonraları doktor kontrolünde yavaşça süreler artırılarak forma girilebilir. Doğum sonrası az yiyerek kilo vermek ise annenin toparlanması ve bebeğin beslenmesi açısından sakıncalı olabilmektedir. Bu sebeple doğum sonrası özel olarak verilen diyet programları tercih edilerek sağlıklı bir şekilde forma girilebilir.

Doğumdan Sonra Diyet Yapılır Mı

Doğumdan Sonra Kilo Verme
Doğumdan Sonra Kilo Verme

Diyetler sadece doğumdan sonra değil normal dönemlerde de dikkatlice yapılması gereken programlardır. Yetersiz besin alımı, şok diyetler, hızlı kilo verdiren bitki çayları, çok sıkı diyetler, faydalı besinleri çok yeme problemleri gibi yanlış yapılan çok fazla konu bulunmaktadır. Kilolarından şikayetçi bulunan anneler en doğru beslenme programı ile birlikte doğumdan hemen sonra şekillenmeye başlayabilirler. Egzersiz yardımı ile de hızlı bir şekilde sağlıklı kilolarında bulunabilirler. Unutulmaması gerekir ki anne sütü, annelerin yedikleri besinlerden gelmektedir. Bu sebeple uzmanlar genellikle doğumdan 4 ay sonra kalori açığı bırakarak diyet yapılmasına müsaade edebilmektedir. Doğumdan sonra kilo verme hakkında en sağlıklı bilgi için mutlaka doktora danışarak hareket etmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.