Doğum Sonrasında Hangi Ped Kullanılmalıdır?

Doğum Sonrasında Hangi Ped Kullanılmalıdır?

0 185

Doğum Sonrasında Hangi Ped Kullanılmalıdır?

Doğum Sonrasında Hangi Ped Kullanılmalıdır?
Doğum Sonrasında Hangi Ped Kullanılmalıdır?

Doğum sonrasında meydana gelen kanamaların var olduğu bilinmektedir. Bu kanamaların doğum sırasında gerçekleşen kesiler nedeni ile olduğu bilinmektedir. Bununla beraber de plasentanın tutunmakta olduğu bölgelerin kanaması nedeni ile de gerçekleşiyor olabilmektedir.

Doğum sonrası gelişen kanamaların ilk günlerde yoğun ve koyu kırmızı renkte olduğu görülmektedir. Bu durumun gün geçtikçe azalacağı ve bununla beraber de renginin değişeceği görülmektedir. İlk başlarda kırmızı olan kanın rengi giderek kahverengiye ve daha sonra da sarıya dönecektir. Bu kanamaların olması annelere doğum sonrası hangi ped kullanılmalı sorusunu sordurmaktadır. Bu sorulara her insana göre farklı bir cevabın geldiği bilinmektedir. Bu dönem içerisinde yer alan ve bilinmesinin büyük önem arz edeceği durumların olduğu görülmektedir.

Doğum Sonrasında Annelerde İdrar Kaçırma Durumu

Sık idrara çıkma durumunun hamileliğin en büyük belirtilerinden birisi olduğu bilinmektedir. Bu durum dolayısıyla idrar kaçırma durumlarının da olabileceği bilinmektedir. Hamilelik sonrasında da idrar kaçırmanın belirli bir süre devam etmekte olduğu görülmektedir. Bu nedenle anneler doğumdan sonra hangi ped kullanılmalı sorusunu merak etmektedir.

Bu durumun en büyük nedeni olarak pelvik kaslarının yeteri kadar çalışamaması ve doğum sırasında oluşabilecek sorunlar dolayısıyla mesane ve üretrada görülecek olan hasarın olmasıdır. Bu durumun önlenmesi için emici külotların kullanıldığı bilinmektedir. Bütün bu sorunların çözümü olarak hastalara verilen egzersizlerin var olduğu bilinmektedir. Bunun sonucunda da kısa bir süreç içerisinde bu durumun eski haline döneceği görülmektedir. Annelere uygulanmakta olan egzersizin Kegel egzersizi olduğu bilinmektedir.

Doğum Sonrasında Kullanılabilecek En Uygun Ped: Loğusa Pedi

Hem doğum sonrası kanamalar için hem de idrar kaçırma durumları için en uygun olan ürünün bu loğusa pedlerinin olduğu görülmektedir. Annelerin akıllarındaki doğumdan sonra hangi ped kullanılmalı sorusuna yanıt olarak verilen ve en yaygın kullanıma sahip olan üründür.

Bu ürünler tercih ederken özelliklerine dikkat edilmelidir. Bu özellikler arasında en önemlisi kendi bedeninize göre olanının tercih edilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra emicilik özelliği yüksek olan ürünlerin tercih edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.