Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

0 159

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Doğum sonrası nasıl kilo verilir sorusu yeni doğum yapan anneler için önemlidir. Doğum sonrası kilo vermek için ilk önce bir hedef belirlemeniz gerekir. Bir kağıt ve kalem alın, günlük diyetinizde yaptığınız hataları yazın, hataları düzeltin ve düzeltilince silin. Doğum sonrası kilo verme sürecinde bir diğer önemli nokta da yemek günlüğü tutmaktır. Bazen gün içinde ne ve ne kadar yediğinizi bilemezsiniz. Doğum sonrasının bir diğer önemli kısmı da düzendir. Günlük öğünlerinizi hazırlamalı ve her gün aynı saatte yemeye özen göstermelisiniz. Günde 3 temel gıdaya ve 2-3 ara öğüne ihtiyacınız vardır. Bu sayede doğum sonrası kilo vermeniz daha kolay bir hale gelir.

Doğum Sonrası Kilo Verme Teknikleri

Hamilelik süresi her anne için farklı olabilir. Bu süreçte birçok psikolojik ve fiziksel zorlukla yüzleşme cesaretinden gurur duymayı unutmamanız gerekir. Doğum yaptıktan sonra, vücudunuzun normal durumuna dönebilmesi için kilo vermek istemeniz tamamen doğaldır. Ancak, birçok yeni annenin yaşadığı gibi, anneliğe uyum sağlamanın sizin için zor olduğu zamanlar olabilir. Fakat bu hassas dönemde ‘bir an önce eski kiloma dönmem gerekiyor.’ diye düşünmemeniz gerekir. Ayrıca tüm kiloları bir anda vermek zor ve sağlıksızdır. Kilo vermeye çalışırken bebeğinizin beslenmesini ve dayanıklılığını göz önünde bulundurarak, standart diyetin emziren bir annenin diyetiyle değiştirilmesi önerilir.

Doğum Sonrası Bitkisel Çözümler ile Kilo Verme

 

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?
Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Doğum sonrası kilo vermek için birçok bitkisel yöntem vardır. Bununla birlikte, birçoğu güvenilmez olabileceğinden doktorunuza danışmanız gerekir. Bu açıdan bitkisel çözümlere güvenebilirsiniz ama bunu kilo vermek için değil, sağlık için yapmanız gerekir. Örneğin, emziren anneler için zararlı olmayan hafif bir bitki olan günde iki fincana kadar hibiskus çayı içebilirsiniz. Ayrıca, gece boyunca suya batırılmış bütün cevizleri içmek tokluk hissi yaratır ve öğünlerin daha uzun süreli olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ödem ve fazlalıktan kurtulmak ve emzirmeyi kolaylaştırmak için bol su içmek gerekir. Lezzetli bir formül yapmak için sürahiye birkaç damla limon, 1 çay kaşığı melisa yağı ve nane yaprağı ekleyerek bunu tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.