Doğum Sonrası Korse

Doğum Sonrası Korse

0 197

Doğum Sonrası Korse

Doğum Sonrası Korse
Doğum Sonrası Korse

Doğum sonrası kadınlar ister normal doğum ister sezaryen doğum yapsın göbek bölgesinde bir deformasyon hisseder. Bu son derece normaldir. Özellikle sezaryen doğumdan sonra korse kullanımı sağlandığı takdirde göbek sarkmalarının önüne geçilmiş olunur. Doğum sonrası korse kadınların en büyük kâbusu olan göbek sarkması için egzersiz yapamayan kadınların ilk tercihidir.

Hormonların değişmesi ile birlikte doğumdan sonra karın kaslarında yağlanma, gevşeme ve sarkmalar oluşur. Kadınlar hemen diyet programlarına başvururlar. Fakat sadece diyet karın bölgesinin toparlanması için tek başına yeterli olmaz. Doğum sonrası uygun bir egzersiz programı ve doktoruzun önereceği en uygun korseyi kullanmak kısa sürede göbek yağlarınızdan kurtulmanızı ve karın bölgenizin toparlanmasını sağlar.

Doğum Sonrası Korse Takmaya Ne Zaman Başlanmalı?

Doğundan hemen sonra korse kullanmak doğru değildir. Normal doğum yapan kişinin bile toparlanması için birkaç güne ihtiyacı vardır. Doğum sonrası korse takmak için sezaryen ile doğum yapanların öncelikle dikişlerinin alınmış olması ve doğumun üzerinden yaklaşık 2-3 hafta kadar zaman geçmesi gerekir.

Doğru korse seçimi doğum yapan anne için çok önemlidir. Çünkü karın bölgesinin toparlanması için anne için en doğru korsenin seçilmesi gerekir. Bu konuda doktorunuzun önerdiği korseyi kullanmak en doğrusudur. Doğum sonrası önerilen korseler vücut şekillendiren korselerden olmalıdır. Annenin bel, kalça ve karın bölgesine en uygun korse seçilerek kullanılmaya başlanır. Kullanılan korsenin çok fazla sıkı olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Doğum Sonrası Korse Ne Kadar Süre Takılır?

Doğum sonrası korse takmaya başladıktan sonra ne kadar süre takılması gerektiği doğum yapmış anneler için merak edilen konular arasındadır. Sadece korse kullanmak karın kaslarının toparlanması için yeterli değildir.  Bu yüzden yeni doğum yapan annenin özellikle bebeğin sağlığı açısından mineral ve protein yönünden zengin sağlıklı besinlerle beslenmesi gerekir. Mineral ve protein ağırlıklı beslenmek annenin karın kaslarının toparlanmasına ve kilo vermesine de yardımcı olacaktır.

Korse kullanırken doktorunuzun belirlediği saat ve sürelerde kullanmalısınız. Doktorunuzun size önerdiği ortalama süre ortalama 6- 7 hafta arası bir süre olur. Fakat bu süre kişinin durumuna göre de değişebilir. Korseyi geceleri mutlaka çıkarmanız gerekir. Çünkü uzun süre korse kullanmak kan dolaşımını engeller ve bel ağrılarına neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.