Doğum Sonrası Hangi Korse Kullanılmalı

0 200

Doğum Sonrası Hangi Korse Kullanılmalı

Doğumdan sonra hangi korse kullanılmalı seklinde anne adaylarından çok fazla soru gelmektedir. Normal gelen ile bebeğini dünyaya getiren annelerin doğum sonrası fazlalıkları çok kalmaz çünkü doğumla beraber anne adayları fazlalıklarını atabilirler ancak sezaryen ile doğumunu gerçekleştiren kadınlarda durum böyle değildir.

Doğumunu sezaryen ile gerçekleştiren kadınlarda doğum sonrası fazlalıklar kalmaktadır. Her kadında fazlalıkların biriktiği yer farklıdır. Bu yüzden kadınları öncelikle fazlalıklarını bilmeleri gereklidir.

Kadınların doğumdan sonraki fazlalıkları için tasarlanmış olan vücut şekillendirme amaçlı korseler bulunur. Kadınlar bu korselerden hangisini kendilerine uygun görüyorlarsa alabilirler.

Bazı kadınlar bel bölgesinde fazlalıklar kalırken bazı kadınlarda ise kalça, karin gibi bölgelerde fazlalıklar kalmaktadır. Kadınlar ise vücut şekillendirici korselerden kendilerine en uygun olanı almaları ile eski vücut formlarına dönebilirler.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Korse Kullanılmalıdır?

Doğum sonrası hangi korse kullanılmalı şeklinde olan soruyu özellikle sezaryenle bebeklerini dünyaya getiren anneler sormaktadırlar çünkü normal doğum yapan annelerde fazla kilo kalması gibi sorun genelde yoktur. Doğumdan alınmış olan kiloları doğumla beraber atarlar.

Doğum sonrası korse kullanmak isteyen kadınların doğumdan hemen sonra korseyi kullanmamaları tavsiye edilir. Normal doğum yalan kadınlar korse kullanmak isterse doğumdan 1 2 gün kadar bir sürenin geçmedi gereklidir çünkü vücudun kendisini toplaması için bir süre tanınması gereklidir. Bunun yanında normal doğum yapan kadınların korseyi doktorun önermiş olduğu günlerde takmalarında fayda vardır.

Sezaryen doğum ile bebeğini dünyaya getiren annelerin ise vücudunu toplama süresi daha uzundur. Yanı en az 2 3 haftada vücut kendisini toplayabiliyor. Bu yüzden de sezaryenle doğum yapan kadınların 2 3 hafta beklemeleri gereklidir.

Doğum Sonrası Ne Kadar Süre Korse Kullanılmalıdır?

Doğum sonrası hangi korse kullanılmalısorusunun sıkça sorulduğu gibi korsenin ne kadar süre takılması da sorulmaktadır. Bu konuda ise annelerin doktor tavsiye alması da gereklidir. Bunun yani sıra ise annelerin doğumdan sonraki 6 haftalık dönemde günün belirli saatlerine korse takabilirler ancak konseyi gece uyumadan önce çıkarmaları gereklidir. Ayrıca çok uzun süre korse kullanmanın da birtakım zararları olduğu için uzun süre korse takmamaya dikkat etmeleri gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.