Bebeklerde Yeşil Kaka Ne Anlama Gelir?

Bebeklerde Yeşil Kaka Ne Anlama Gelir?

0 123

Bebeklerde Yeşil Kaka Ne Anlama Gelir?

Bebeklerde yeşil kaka ne anlama gelir anneleri en çok endişelendiren durumlardan bir tanesidir. Bebeklerde beslenme düzeni ve büyüme dönemlerine ilişkin olarak farklı kaka renkleri gözlemlenebilmektedir. Yeşil kaka çoğunlukla endişe verici bir durum olmamakla birlikte ishalle birlikte görüldüğü takdirde mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir. Yeşil kaka çoğunlukla bebeklerin hazır mama ile beslenmesi sebebiyle meydana gelmektedir. Ayrıca ek besin yiyen bebeklerin ıspanak ve bezelye gibi koyu yeşil gıdalar yemesi sonucunda da görülmektedir. Bazı doğal gelişim süreçlerinden de meydana gelebilmekle ve zararsız olmakla birlikte çeşitli enfeksiyon hastalıklarının da belirtisi olabilmektedir.

Bebeklerde Yeşil Kaka Neden Olur

Bebeklerin gelişim süreci boyunca dikkat edilecek birçok husus bulunmaktadır. Beslenme düzeni ve şekli bunlardan birisi olup ek besinler yeşil kakaya sebep olabilmektedir. Hazır mamalar, yeşil gıdalar ve demir ilaçları sebeplerin başında gelir. Özellikle demir takviyesi sebebi ile anneler bebeklerinin kakasının koyu yeşil tonunda olduğunu görebilir. Bebeklerde yeşil kaka ne anlama gelir bakılacak olursa annenin beslendiklerinin de etkili olduğu görülebilir. Annenin yedikleri bebeğe geçtiği için mutlaka tüketilen besinlere dikkat edilmelidir. Bunların yanı sıra enfeksiyon sebepli olanlar ise çoğunlukla hijyen eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Bebeklerde Yeşil Kaka Nasıl Geçer

Bebeklerde Yeşil Kaka Ne Anlama Gelir?
Bebeklerde Yeşil Kaka Ne Anlama Gelir?

Yeşil kaka birçok nedenden ileri gelebilmekle birlikte tedavisi için çeşitli yöntemler bulunur. Öncelikle zararsız ve doğal olan nedenler için herhangi bir eylemde bulunmak gerekmemektedir. Demir takviyesi, yeşil besin tüketimi gibi durumların tedavisine gerek olmamaktadır. Fakat rota virüsü gibi enfeksiyon hastalıklarına sebep olabilen rahatsızlıklardan korunmak adına aşı olunması tavsiye edilmektedir. Bebeklerde yeşil kaka ne anlama gelir öğrenmek için doktora danışarak en doğru sonuç alınabilir. Bu sayede gerekiyorsa doğru tedavi yöntemine de ulaşılacaktır. Bebeklerde yeşil kakanın ve çeşitli rahatsızlıkların geçmesi adına sık sık emzirme yöntemi genellikle tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi bebeğin bağışıklık sistemini geliştirici etkisidir. Aynı zamanda bağırsak floralarını iyileştirerek faydalı besinlerin kana geçişini sağlamaktadır. Bebeği rahatsızlıklardan koruyacak olan anne sütü en doğal ilaç olarak tanımlanabilir. Bu sebeple bebekler mutlaka anne sütü ile beslenerek büyütülmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.