Bebekler Yeşil Kaka Nasıl Geçer?

Bebekler Yeşil Kaka Nasıl Geçer?

0 131

Bebekler Yeşil Kaka Nasıl Geçer?

Bebeklerde yeşil kaka nasıl geçer anneler merak etmektedir. Bunun için oldukça pratik çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Fakat öncelikle yeşil kakanın sebepleri üzerinde durulması gerekir. Bazen oldukça normal bir sebepten kaynaklanıyor olabileceği gibi bazen ise çeşitli rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Yeşil kaka çoğunlukla hazır mamalar ile beslenen bebekler için normal olarak kabul edilmektedir. Genellikle bu beslenme düzenine sahip bebeklerde görülmekle birlikte enfeksiyona yakalanma riski de bulunmaktadır. Doktor muayenesi ile yeşil kakanın sebebi anlaşıldıktan sonra doğru tedavi yöntemine gidilebilir. Rota virüsünün neden olduğu bir enfeksiyondan kaynaklandığı takdirde ise aşı yaptırılması önerilmektedir.

Bebeklerde Yeşil Kaka Neden Olur

Bebeklerde yeşil kaka normal olarak karşılaşılan durumlardan birisidir. Birçok sebebi bulunmakla birlikte hazır mamalar buna neden ilk etkenlerden birisidir. Annelerin gördüğü takdirde endişelendiği bu renk aslında demir takviyesi almakta olan bebeklerde de meydana gelebilmektedir. Ayrıca koyu yeşil katı sebzeler tüketen bebeklerde de yeşil kaka görülebilir. Bebeklerde yeşil kaka nasıl geçer ilk izlenecek adım neden olduğunu bularak hareket etmektir. Bir diğer neden olan enfeksiyonlar ile bebeğin ishale yakalanmış olması şeklinde kendisini belli edebilmektedir. Annelerin içinin rahat etmesi ve kesin sonuca ulaşabilmesi açısından mutlaka doktora başvurulması gereklidir.

Bebeklerde Yeşil Kaka ve İshal

Bebekler Yeşil Kaka Nasıl Geçer?
Bebekler Yeşil Kaka Nasıl Geçer?

Anne sütü, aşı ve annenin beslenme düzenindeki değişiklikler tedavi içim doğru yöntemler olabilir. Bebeklerde yeşil kaka nasıl geçer bakmak için sebepleri iyice araştırılmalıdır. Bağırsak floralarının bebekten erişkine dönme sürecinde görülebilir. Diş çıkarma sırasında normalden fazla tükürük salgılanmaktadır ve bu da yeşil kaka ve ishalin sebeplerindendir. Soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıklar sebep olabilir. Bebeğin ayaklarının üşümüş olması, besin alerjileri, bezelye ve ıspanak gibi koyu yeşil ek besin tüketimi, annenin beslendiği besinler sebep olabilir. Ayrıca çeşitli enfeksiyon hastalıkları buna sebep olabilir. Bebekte ateş, kusma, huzursuzluk gibi etkenler görüldüğü takdirde şüphelenilmelidir. Bazen yeni doğanlarda da görülebilmekle bilrikte bu dönemde normal olabilir. Çünkü bebekler bu sürede anne rahminde aldıklarını atmaktadır. Mukus, deri hücreleri, amniyotık sıvı gibi maddelerdir. Bu sebeple bebeğin yediği besinlere, hijyene ve üşümemesi gibi ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.