Bebek Olmadan Önce Yapılması Gerekenler

0 177

Bebek Olmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bebek olmadan önce yapılması gerekenler başlığı altında hem anne adayının hem de baba adayının yapması gerekenler vardır. Bu yüzden de özellikle baba adaylarının kendi sorumluluklarını bilmeleri ve anne adayının yanında olmaları gereklidir.

Anne adayı bebek olmadan önce sağlığını korumakla yükümlüdür. Yanı öncelikle kendisinin gebeliğe hazır olup olmadığını bir doktor yardımı ile sorgulamalı gereklidir. Bunun yanında yine doktor kontrolü altına anne adayının gebe olmadan önce folik asit almaları gereklidir.

Anne adaylarının kontrole girmesi önemli olduğu gibi baba adaylarının da kontrole girmesi de önemlidir. Bunun yanında genetik bir sorunun olup olmadığına bir uzman eşliğinde sorgulamalı gereklidir. Aksi takdirde girilen ilişki sırasında kadına veya erkekte bir sorun olması halinde hem kadın hem erkek hem de doğacak olan bebek kötü yönde etkilenebilmektedir. Bu yüzden de kadın ve erkeklerin bebekleri olmadan önce kontrolden geçmeyi ihmal etmemeleri gereklidir.

Gebe Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bebek olmadan önce yapılması gerekenler başlığı altında anne adayının gebe kalmadan önceki süreçte yapması gerekli olanlar da bulunur.

Anne adayının gebelikten önce ilk başta alkol, sigara gibi alışkanlıkları var ise bu alışkanlıkları bir an önce bırakması gereklidir çünkü bu gibi zararlı gıdalar bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir.

Gebe olmadan önce anne adayının beslenmesine de dikkat etmesi gereklidir. Beslenme durumu gebelikten önce olduğu gibi hem gebelikte hem de gebelikte sonraki süreçte de önemli olan bir durumdur.

Doğumdan Önce Yapılması Gerekenler

Bebek olmadan önce yapılması gerekenler başlığı altında gebe olan fakat doğumu henüz gerçekleşmemiş olan anne ve baba adaylarının yapması get4kli olan bazı hazırlıklar vardır. Bu hazırlıklar gem anne adayı için hem de bebek için önemli olduğu için bu konuda baba adayının anne adayın destek vermesi gereklidir. Özellikle anne adayına güvenli doğum yapacağı bir ortamın sağlanması gereklidir. Bunun yanında ise bebeğin doğumdan sonra giymedi için kıyafetler alınması gereklidir. Aynı şekilde anne adayının da doğumdan sonra giymesi için kıyafetlerin alınması gereklidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.