Bebek Olmadan Önce Alınması Gerekenler

Bebek Olmadan Önce Alınması Gerekenler

0 186

Bebek Olmadan Önce Alınması Gerekenler

Bebek Olmadan Önce Alınması Gerekenler
Bebek Olmadan Önce Alınması Gerekenler

Bebek haberinin alınması ile bebeğin bütün ihtiyaçları doğmadan önce alınmaya başlanmaktadır. Böylelikle bebeğin gelişi ile her şey hazır olacaktır. Ancak bebek olmadan önce alınması gerekenler hep bir şekilde eksik kalmasından dolayı birçok anne bunu liste olarak hazırlamakta ve alışverişlerini ona göre yapmaktadır. Bu alışverişlerde ise bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmek için şunlara ihtiyaç olmaktadır:

-Yeni doğan bebek kıyafetleri (Kıyafetlerin içerisinde, zıbın, tulum, şapka, eldiven, pamuklu yelek gibi eşyalar bulunması gerekmektedir. Ancak bebek kıyafeti alırken pamuklu olarak tercih edilmesi bebeğin cilt sağlığı için gerekli olmaktadır.)

-Bebek banyo seti (şampuan, kurulama bezi, küveti, küvet filesi, sabunu.)

-Beslenmesi İçin gerekli aletler. (Biberon, Göğüs pompası, süt saklama poşeti)

-Bebek bakım ürünleri (Islak mendil, tırnak makası, pişik kremi, saç fırçası)

– Bebek Sağlık Ürünleri (Termometre, pişik kremi, burun akıntı adaptörü)

-Diğer eşyalar (Araba koltuğu, beşik, güneşlik, bebek arabası)

Doğuma Gitmeden Önce Alınması Gerekenler

Bebek olmadan önce alınması gerekenler listesinin içinde bebek çantası da büyük ve önemli bir yer kaplamaktadır. Bu çanta ise doğuma az bir zaman kalmasında hastanede kullanılmak için hazırlanmaktadır. İçerisinde ise bebek doğduktan sonra kullanılacak olan çorap, eldiven, şapka, zıbın, bez, tulum, önlük, geniş yakalı üstler, pijamalar olmaktadır. Bunlar ise genellikle hastanede kalınacak olan süreye göre çeşitliliği değişmektedir. Ancak sezaryen doğum yapacak olan anneler bebeğin dünyaya gelmesinden sonra baygın olmasından dolayı genellikle küçük paketler halinde hazırlayıp üstlerine notlar koyarak kolay bir şekilde ulaşılması için hazırlık yapmaktadır.

Doğum Sonrası Anneler İçin Gerekli Olan Malzemeler

Bebek olmadan önce alınması gerekenler haricinde ise annenin doğum sonrasında kullanması gereken eşyalar da bulunmaktadır. Bu eşyalar ise emzirme sütyenleri, göğüs pedi, emzirme yastığı, göğüs ucu kremler, çatlak kremleri ve korselerdir. Bunların da aynı bebeğe hazırlandığı gibi annenin kendisi için de hazırlayarak doğum sonrasında herhangi bir şekilde sorun yaşamaması için önlem alınmalıdır. Lohusalık döneminin gerçekleşecek olması durumunda dolayı ise bu süre zarfında kullanılacak olan hijyen paketleri de önceden temin edilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.