Bebek Olmadan Kese Oluşur Mu?

Bebek Olmadan Kese Oluşur Mu?

0 155

Bebek Olmadan Kese Oluşur Mu?

 

Bebek Olmadan Kese Oluşur Mu?
Bebek Olmadan Kese Oluşur Mu?

Bebek olmadan kese oluşur mu sorusu anne adayı olduğunu öğrenen fakat doktor kontrolü sonucu anne adayı olmayacağın öğrenen kadınların sormuş oldukları bir sorudur. Bu durum anne adaylarını büyük bir hayal kırıklığına uğratabilmektedir çünkü bebek olmadan kese oluşumu durumunda yumurta ile sperm döllenmiştir her şey hazırdır fakat embriyo oluşmamıştır. Bu yüzden bebek olmadan önce kesenin var olmasına boş gebelik denilmektedir.

Söz konusu olan durum genel olarakhamileliğin 3. ayında görülür. Bu durumun görülmesinin sebebi ise genel olarak kromozom bozukluğundan dolayıdır. Bunun yanında ise düşük kaliteleri sperm ve yumurtadan dolayı da bu kesenin oluşabildiği bilinir.

Boş gebelik olarak adlandırılan bu durum halk arasında su gebeliği olarak da adlandırılmaktadır. Tüm bu adlandırmalar aynı şeyi ifade eder ancak birçok farklı sebepten dolayı da oluştuğu düşünülür.

Bebek Olmadan Oluşan Kesenin Belirtileri

Bebek olmadan kese oluşur mu sorusu bilinen gebelik çeşitlerinden olan boş gebeliğin olup olmadığını anlamak için sorulan bir sorudur. Bu yüzden de bu sorunun cevabının verilmeden önce hem bir miktar beklenilmesi hem de bu sürede gerekli olan kontrollerin yapılması gereklidir. Bir süre beklenilmesinin nedeni ise bu kesenin var olup olmamasının 3. aydan sonra belli olacağıdır.

Bir kadın gebe olduğunda döllenmiş olan yumurta uterus duvarına yerleşir ve 5- 6 hafta sonra da embriyo gelişir. Bu embriyonun geliştiği kese de 18 milimetre genişliğinde olur. Embriyo olmadan oluşan kesede ise bu yumurtadan sonraki aşamada kesenin içerisinde olması gereken embriyo görülmez.

Bebek olmadan var olan kesenin oluşmasında da normal gebelikte görülen belirtiler arasında olan adet kesilmesi görülür. Bunun yanında kesenin içerisinde embriyo oluşması sonucu anne adayında kusma, mide bulantısı, şişkinlik, halsizlik görülebilmektedir. Bebek olmadan oluşan kesede de bu şekilde olan belirtilere rastlanılır.

Bebek Olmadan Oluşan Kese Nasıl Anlaşılır?

Bebek olmadan kese oluşur mu sorusunu soran anne adayları söz konuş olan bu keseninvarlığını nasıl anlaşılacağını da merak ederler.

Bebek olmadan oluşan kesede de normal gebelikte görülen kasıklarda kramp ve kanamalar görülebilmektedir. Bu ve bunun gibi birkaç belirti daha vardır. Bu belirtiler normal gebelik ile aynı olduğu için kısının kendisinin bebek olmadan oluşan bir keseye sahip olup olmadığını belirlemesi çok da mümkün değildir. Bu yüzden doktor muayenesine gidilmesi tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.