Bebek Olmadan Kese Büyür Mü?

Bebek Olmadan Kese Büyür Mü?

0 205

Bebek Olmadan Kese Büyür Mü?

 

Bebek Olmadan Kese Büyür Mü?
Bebek Olmadan Kese Büyür Mü?

Bebek olmadan kese büyür mü sorusu bazı anne adaylarının tedirgin oldukları bir durumdur. Bu yüzden de bu anne adaylarının sorularına cevap verilmesi gereklidir. Aksi takdirde anne adaylarının tedirginlik seviyesi daha da artacak ve bu sorunları olmamasına rağmen bebekleri kötü yönde etkilenecektir.

Bebek olmadan gebelik kesesinin oluşabildiği görülebilmektedir. Bu durumda yumurta ile sperm döllenmiştir fakat 5- 6 hafta sonra oluşması gerekli olan embriyo oluşmadığı için bu gebeliğe boş gebelik denilmektedir. Boş gebelik oluşabildiği gibi kesenin boyutuna bağlı olarak bazı farklılıklar da görülebilmektedir.

Gebelik kesesinin büyüklüğüne bağlı olarak veya kesenin içerisinde embriyonun olup olmamasına bağlı anormallikler oluşabilmektedir. Bu yüzden de gebelik kesesinin büyüyüp büyümediği merak edilir.

Gebelik kesesi genel olarak bir günde bir milimetre büyür. Bazı anne adaylarında bu büyüme küçük farklılıklar gösterebilmektedir.

Gebelik Kesesinin Büyüklüğü Önemli Midir?

Gebelik kesesi büyür mü sorusu gebeliğin ilk dönemlerinde karşılaşılan sorulardan biridir. Bunun nedeni ise söz konusu olan kesenin bu dönemde önemli olmasıdır çünkü bu kese gebeliğin belirtileri arasındadır.

Gebelik kesesinin gün içerisinde her anne adayında aynı olmamak şartı ile bir milimetre büyüdüğü tespit edilmiştir. Bu yüzden de bu kesenin gerektiğinden fazla veya gerektiğinden az büyümesi bir anormallik olduğunu göstermektedir. Bunun yanında ise söz konusu olan kesenin büyüklüğü ile gebelik haftasının da belirlenebileceği söylenmiştir.

Söz konusu olan kesenin ölçülmüş olan çapına 30 rakamı eklenir ve çıkan sonuç yediye bölünür. Çıkan sonuç ile de yaklaşık gebelik haftası bulunur. Bu hesaplama 8. gebelik haftasına kadar doğru sonuç verirken ilerleyen gebelik haftalarında tercih edilmemektedir.

Gebelik Kesesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gebelik kesesi büyür mü sorusu sorulduğu gibi gebelik kesesinin yapısı ve kesenin ne zamana oluşacağı gibi sorular da sorulmaktadır. Aşağıda verilenler de merak edilen bazı soruların cevabı niteliğindedir;

  • Gebelik kesesinin ultrason tarafında tespit edilmesi sonucu gebelik tanısı kesinleşir.
  • Gebelik kesesi amniyos adı verilen sıvı ile doludur.
  • Gebelik kesesinin büyük olması veya küçük olması düşük belirtisi olabilmektedir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.