Bebek Ne Zaman Kordondan Beslenmeye Başlar

Bebek Ne Zaman Kordondan Beslenmeye Başlar

0 204

Bebek Ne Zaman Kordondan Beslenmeye Başlar

Bebek Ne Zaman Kordondan Beslenmeye Başlar
Bebek Ne Zaman Kordondan Beslenmeye Başlar

Bebek ne zaman kordondan beslenmeye başlar? Birçok anne tarafından merak edilmektedir. Mucizevi bir yaratılışa ve mucizevi bir sisteme sahip olan insanoğlu farklı evrelerde farklı özelliklere sahiptir. Hamilelik döneminde bebeklerin beslenmesi başlı başına bir mucizedir. Annenin tükettiği besinler oldukları formu ile bebeğe gitmese de annenin sindirmesi ile plasenta da süzülüp çocuk kordonu ile bebeğe geçmektedir. Yani tüketilen tüm yiyecekler sindirilerek bebeğe ulaştırılmaktadır. Anne karnındaki bebeğin kordondan beslenmesi annenin tükettiği besinlere bağlıdır. Bu nedenle annenin hamilelik süreci öncesinde ve hamilelik sürecinde sağlıklı beslenmesi gerekmektedir. Beslenme sürecinde kendi sağlığına ve çocuğun sağlığına zarar verebilecek besinlerden uzak durması gerekmektedir. Özellikte sigara, alkol, asitli ve kanserojen maddelerden uzak durulması gerekmektedir.

Anne Karnındaki Bebek Nasıl Beslenir

Tükettiğiniz ürünlere göre anne karnındaki bebeğin kordondan beslenmesi şekillenmektedir. Annenin tükettiği tüm besinler sentezlenerek bebeğe ulaşmaktadır. Bu nedenle annenin sağlıklı beslenmesi gerekmektedir. Yemesi gerektiği sağlıklı ürünler kadar yememesi gereken sağlıksız ürünler de bulunmaktadır. Sağlıklı besinler bebeğin sağlıklı gelişimini desteklerken sağlıksız besinler ise dış gebelik başta olmak üzere düşük tehlikesi, prematüre doğum, bebeğin düşük kilolu olması, herhangi bir kusuru olması doğumdan sonra ani bebek ölümü, doğumdan sonra huysuzluk, sakinleşmek gibi problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle hamilelik öncesinden başlamak üzere beslenme alışkanlığının değiştirilmesi gerekmektedir. Bebek anne karnında bir suyun içerisinde olması nedeniyle ile plesenta ve göbek kordonu ile beslenmektedir. Plesenta annenin yedikleriniz sindirilmesinin ardından da kordona besinlerin geçmesini sağlar. Kordon çocuğun ihtiyaç duyduğu oksijen başta olmak üzere besinlerplesentadan çocuğa ulaştırmaktadır.

Anne Karnındaki Bebek Acıkınca Ne Yapar

Anne karnındaki bebeklerde sürekli olarak beslenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bebeğin beslenme ihtiyacı olduğunda anne de kendini aç hissetmektedir. Annenin yiyecek tüketmesi ile bebeğin kordondan beslenmesi sağlanmaktadır. Ancak annenin karnını iyi doyurmaması kendini aç bırakması bebeğin de iyi beslenmemesi ve dolayısıyla aç kalmasına neden olmaktadır. Bebeğin aç kalması durumunda annedede büyük bir açlıkhissi ve hareketlenme olacağında bebeğin acıktığı anlaşılabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.