Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

0 226

Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Bebek cinsiyeti nasıl anlaşılır anne adayları ve babalar tarafından sıklıkla merak edilir. Gebeliğin 8. haftasından itibaren kız ve erkek üreme organlarında farklılaşma başlar. Bu haftadan itibaren dış genital bölge kadınlarda klitoris ve labiaya dönüşürken erkeklerde penise doğru farklılaşır. Ultrasonda bu fark gebeliğin 12. haftasında görülmeye başlar. 16. hafta da ise bu farkı daha net görebilirsiniz. Bir ultrason sırasında, bir erkeğin cinsiyeti penisini izleyerek belirlenir. Bazı durumlarda bacaklarının arasındaki bağcıkları gördüklerinde kıza erkek gibi görünebilirler. Bu durumlarda, doktor bebeğin cinsiyetini net bir şekilde belirlemek için farklı zamanlarda ultrason isteyecektir.

Bebeğin Erkek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?
Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Erkek veya kız semptomlarının başladığı sabit bir zaman dilimi yoktur. Sadece bebek sahibi olmak isteyen hamilelerin hamileliğin ilk üç ayını daha rahat yaşayabileceğine inanılmaktadır. Bebek doğuran hamile kadınların, hamileliğin 15. haftasından itibaren bebeğin hareketlerini hissetmeye başladığı söylenir. Erkek bebeklerin karında daha az hareket ettiği düşünülür, bu nedenle bebeğin cinsiyetini belirten 30 dakika içinde üç defadan daha az hareket ettiği düşünülmektedir. Aynı zamanda bebeğin anne karnında nasıl hareket ettiği sorusuna da cevap verir.

Bebeğin Kız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bebek cinsiyeti nasıl anlaşılır sorusu hazırlık yapmak isteyenleri meraklandırır. Dakikada 140-160 atım veya daha yüksek bir fetal kalp atış hızı, bir kız çocuğu taşıdığınızı gösterebilir. Annede ciltte kızarıklıklar, kabarcıklar ve sivilcelerin oluşması da bebeğin kız olduğunun belirtileri arasında bulunurken, vücuttaki hormonal dengesizliğin sebebinin de sivilcelere neden olduğu unutulmamalıdır. Hamilelik sırasında göbeğin şekli bebeğin cinsiyetini belirlemede önemli bir rol oynar. Bebeğin cinsiyetinin açıklayıcı işaretlerinden biri, hamilelik sırasında meme büyüklüğündeki değişikliktir. Sol göğsünüz sağınızdan biraz daha büyük görünüyorsa, bebeğiniz muhtemelen bir kızdır. Hamilelik sırasında sık sık sağ tarafınıza yatıyorsanız, bu bebeğinizin kız olduğunun belirtilerinden biridir. Hamileyseniz ve çikolata veya dondurma gibi tatlılar istiyor ve sürekli bunları yemek istiyorsanız, bu bir kız bebeğin doğmak üzere olduğunun bir işareti olabilir. Ancak yine de kesin bir sonuç için doktora gitmeniz gerekir. Bunun için 13. haftadan itibaren çocuğunuzun cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.