Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

0 261

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur sorusu bebek bekleyen kişiler tarafından araştırılan bir konudur. Cinsiyet belirleme, genellikle hamilelik haftasının başlarında, ultrason ekipmanının geliştirilmesini de içerir. Cinsiyet, gebeliğin 13 ya da 16. haftalarında gelindiğinde görülür. Özellikle erkek bebekler genellikle erken fark edilir. Bununla birlikte uzmanlar, hamileliğin ilk haftasında genital göbek kordonu izlemesinin yanıltıcı olabileceğini de doğrulayarak, bu nedenle dişi fetüsün tespitinin daha da yavaş olduğuna dikkat çeker. Gebeliğin ilk 12 haftasında bebeğin cinsiyeti belirlenemez. Ancak gebeliğin 12. haftasının bitiminden sonra ultrason ile tahmini cinsiyet durumu belirlenebilir. Bebeğin cinsiyet durumu gebeliğin 16. haftasından sonra belirginleşir. Özellikle 20. gebelik haftasından sonra bebeğinizin cinsiyetini kesin bir şekilde bilebilirsiniz.

Bebeğin Karında Duruşuna Göre Cinsiyeti Belirlenir Mi?

Genel olarak bebeğin cinsiyeti, hamile kadının rahmindeki konumuna göre de açıklanabilir. Elbette bu soru bebeğin cinsiyetini kesin olarak belirlemez. Bir başka iyi bilinen teoriye göre, bir kız veya erkek çocuğunun nabzı da rahimde farklı bir hız gösterir. Bu açıdan erkeklerin kalp atış hızının 140 veya daha az olduğu ve kızların kalp atış hızının 140 veya daha yüksek olduğu bilinmektedir. Bebeğin pozisyonu ve şekli her zaman cinsiyeti belirleyen ultrasona izin vermez. Bebek daha önce dışarı çıkmamış olabilir. Ancak hamileliğin 20. haftasına gelindiğinde cinsiyet hakkında doğru tahminlerde bulunmak mümkündür.

Bebeğin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur?

 

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?
Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur sorusu pek çok ebeveyni heyecanlandırır. Bebeğin cinsiyeti gebeliğin 13. haftasında belirlenebilir. Ancak kesin olarak cinsiyetin ne olduğunu anlamak için biraz beklemeniz gerekir. Bebeğin cinsel organları 6 haftalıkken görünmeye başlar. Ancak bu, 11. haftanın sonuna kadar hiçbir fark yaratmaz. Bu bağlamda, kızların ve erkeklerin cinsel organları benzerdir. Erkeklerde penis 12 haftada, kızlarda ise klitoris gelişmeye başlar. Tam gelişmiş aşamada, jinekolojik tarama cinsel organları gösteremez. Bu nedenle gebeliğin ilk üç ayında yapılan tahminlerde hata payının dikkate alınması gerekir. Bebeğin cinsiyetini belirlemede ilk adım 16-18 haftadır. Kız bebeklerin dış genital organları bu haftalarda farklı görünebilir, ancak bebeğin pozisyonu da başarıyı tahmin etmede önemlidir. Bebeğiniz gizli pozisyondaysa, bebeğinizin test edilmesi birkaç hafta daha sürebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.