Anne Karnında Bebek Yatarken Ezilir Mi?

Anne Karnında Bebek Yatarken Ezilir Mi?

0 320

Anne Karnında Bebek Yatarken Ezilir Mi?

Anne Karnında Bebek Yatarken Ezilir Mi?
Anne Karnında Bebek Yatarken Ezilir Mi?

Hamile kalan anneler etraflarından kulaktan dolma pek çok şey duyarlar. Bunlardan bir tanesi de Anne karnında bebek yatarken ezilir mi? diye düşüncelere sahip olabilirler. Bu düşünce doğru bilinen yanlışlar arasında yer alır. Anne karnında bebek yatarken sanıldığı gibi ezilmez. Çünkü bebek anne karnında amniyon sıvısı denilen bir sıvı içerisinde ve plasenta adı verilen kese içerisinde güven içindedir. Anne karnında bebek bu sıvı içerisinde rahatça hareket ederek annenin hareketlerine uyum sağlar.

Anne karnındaki bebek amniyon sıvı içerisinde istediği yöne rahatça hareket edebilir. Annenin yan pozisyonda yatması bebeğin en rahat ettiği pozisyondur. Çünkü yan yatmak kalbe geri dönen kanı artırdığı için gebelikte en uygun yatış şeklidir. Sol tarafa yatmak ya da sağ tarafa yatmak arasında bakıldığında çok fazla fark olmamasına rağmen uzmanlar gene de annenin sol tarafa doğru yatmasını daha uygun bulurlar.

Hamilelik Döneminde Bebek Hangi Yatma Pozisyonunda Daha Rahat Eder?

Anne karnında bebek geliştikçe anne adayı bebeği için endişelenmeye başlar. Anne karnında bebek ezilir mi? diye endişe duyan anne hangi pozisyonda yatmanın bebeğe iyi geleceğini araştırmaya başlar. Hamilelik döneminde bebek hangi yatma pozisyonunda rahat eder? Anne adaylarının en fazla merak ettikleri konular arasındadır.

Bebek anne karnında koruma altındadır. Öncelikle karın cildi, cilt yağ dokusu, karın kasları ve daha sonra rahim dokusu vardır. Bebek bu rahim dokusu altında plasenta adı verilen kese içinde bulunan amniyon sıvısı içerisinde gelişimini sağlar. Bebek anneye bir kordon aracılığı ile bağlıdır. Bu yüzden anne karnında bebeğe zarar gelmez. Anne adayı rahatlıkla sağ ve sol tarafına doğru yatabilir. Fakat uzmanlar sol tarafın biraz daha rahat olabileceğini de belirtmişlerdir.

Anne Karnında Bebek Rahat mıdır?

Anne karnında bebek rahat mıdır? Annenin en tereddüt ettiği konular arasındadır. Acaba yan yatsam mı rahat eder? yoksa sırt üstümü yatsam? Karnımda bebeğimi ezer miyim? Şüpheleri ile bazen uykuları kaçan anneler bu sorunun cevabını merak ederler.  Bebekler anne karnında amniyon sıvısı içerisinde güven içindedirler.  Bu yüzden anneler diledikleri şekilde yatıp uyuyabilirler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.